CDA-Kamerlid Harmen Krul onthult opvallende blunder als FIFA-ratingscout

CDA-kamerlid onthult bijzondere baan: 'Ik beoordeelde de Eredivisie-spelers'

18Reacties

CDA-Kamerlid Harmen Krul voerde voor zijn politieke werkzaamheden bijzonder werk uit voor de game FIFA. Tegenwoordig gaat de game door het leven als EAFC, maar Krul gaf Eredivisie-spelers beoordelingen voor hun rating in het spel. Eén keer maakte hij een grote blunder bij een speler van FC Dordrecht, zo vertelt hij zelf.

"Ik heb tien jaar lang de beoordelingen van heel veel Eredivisie-spelers gedaan over hoe goed ze zijn", zegt CDA-Kamerlid Krul in het programma Goedemorgen Nederland. Die werkzaamheden voerde hij uit voordat hij de politiek inging. "Of ze snel, sterk, goed kunnen schieten, goed kunnen koppen en dat doe je soms wel een beetje op goed geluk."

Spelers wisten Krul op een gegeven moment ook te vinden als zij het niet eens waren met een beoordeling. "Je kijkt een heleboel wedstrijden, maar op een gegeven moment hebben die spelers dat ook door dat jij dat doet. Dan ga je dus ook berichten krijgen van: 'Wat is dit nou'. Dan zeggen ze: 'Ik kan veel beter schieten dan wat ik heb gekregen dit jaar, kan jij dat niet aanpassen'."

Ook maakte het CDA-Kamerlid één keer een grote blunder. "Ik heb er wel eens flink naast gezeten. Met name bij wat kleinere voetbalclubs, dan is nog niet alle informatie bekend. Zo heb ik weleens een speler van FC Dordrecht bijna dertig kilo te zwaar ingeschat. Toen kreeg ik wel een e-mail van FC Dordrecht van: 'Dit klopt niet helemaal'."