
'Hij heeft zo'n status bij Oranje, Koeman gaat dat nooit doen tegen zijn zin in'
Virgil van Dijk heeft een dusdanige status opgebouwd bij het Nederlands elftal, dat bondscoach Ronald Koeman hem niet tegen zijn zin in rechts centraal in de verdediging zet. Dat wordt gemeend in Kick-Off, de podcast van De Telegraaf.
Koeman lijkt in de eerste WK-wedstrijd tegen Japan naar alle waarschijnlijkheid te kiezen voor een centraal duo bestaande uit Jan-Paul van Hecke en Virgil van Dijk. Jaap Stam liet woensdag in De Telegraaf echter weten dat hij liever Van Dijk op rechts, met Micky van de Ven naast hem. De oud-verdediger zou in dat geval voor Jorrel Hato op linksback zetten.
Mike Verweij sluit zich aan bij het idee van Stam, maar denkt dat Koeman die keuze niet zal maken. "Ik denk wel dat het Virgil van Dijk kan helpen, maar Koeman gaat daar nu nooit meer voor kiezen. Van Dijk heeft zo'n status bij het Nederlands elftal, dat Koeman hem niet tegen zijn zin in rechts centraal gaat zetten. De voorbereidingstijd is nu ook te kort, dan had je daar ook mee moeten oefenen. Als de nood aan de man komt, dan denk ik nog steeds dat het een heel goede oplossing is."
Valentijn Driessen denkt dat het probleem bij Oranje vooral in de voorhoede ligt. "De kwetsbaarheid van het Nederlands elftal is nog steeds de aanval. Als zij niet scoren, dan komt er zoveel druk op de verdediging. Dan kan ieder foutje in de verdediging desastreus zijn. Iedereen staat dan direct te wijzen naar de verdedigers, dat gebeurde eigenlijk ook tegen Algerije.
"Er worden vier kansen om zeep geholpen, dan komt Hadj Moussa één keer naar binnen en dan vliegt die bal zo de kruising in", vervolgt de journalist. "Dan zegt iedereen dat het achterin kwetsbaar is, maar dat komt omdat je aanvallend het verschil niet maakt."
Check nu de nieuwste Studio Oranje met Timo Letschert over Van Dijk, Amrabat, Bazoer, Koopmeiners en veel meer!

















