Van der Vaart: 'Portugal is beter af zonder Ronaldo'

Van der Vaart: 'Door zijn eigen grootsheid is hij een probleem aan het worden'

69Reacties

Volgens Rafael van der Vaart zou de Portugese nationale ploeg beter af zijn zonder Cristiano Ronaldo. Dat vertelt hij tegen de NOS. Hoewel de 109-voudig Oranje-international nog steeds een goede speler in hem ziet, denkt hij dat Ronaldo veel negatieve factoren met zich meebrengt.

"Mijn eerste gevoel zegt dat Portugal zonder hem beter af is", vertelt Van der Vaart tegen de publieke omroep. "Alleen: hoe neem je op een mooie manier afscheid van zo'n speler? Als hij erbij is, moet je hem ook laten spelen. Hij is nog zó fit, daar kun je hem niet op pakken. Hij wacht vaker ballen af dan voorheen, maar verder doet hij nog genoeg."

Desondanks ziet Van der Vaart dat hij ook dingen met zich meebrengt die niet goed zijn voor het elftal. "Door zijn eigen grootsheid is hij een probleem aan het worden, maar hij maakt nog steeds zijn doelpunten. Dat maakt het allemaal heel dubbel", stelt hij.

De gepensioneerde middenvelder is kritisch op zijn voormalig teamgenoot bij Real Madrid, maar ziet ook dat hij dit jaar een waarde met zich meebrengt bij de nationale ploeg. "Mijn gevoel is dat het middenveld van Portugal dit jaar juist beter uit de verf komt, omdat Ronaldo begrijpt dat hij die ballen niet meer moet halen. Hij is echt een aanspeelpunt dat doelpunten moet maken. Het zou hem alleen sieren als hij de vrije trappen overlaat aan Bruno Fernandes. Omdat het Ronaldo is, hoeft hij niet eens goed te spelen om toch van grote waarde te zijn."