
AZ-trainer Echteld heeft plannen met Kees Smit: 'Dat gaat ons veel opleveren'
Kees Smit krijgt na het vertrek van Sven Mijnans meer verantwoordelijkheid bij AZ. Trainer Leeroy Echteld spreekt in gesprek met De Telegraaf uit wat er ten opzichte van het afgelopen seizoen zal veranderen aan de rol van de talentvolle middenvelder.
Na het vertrek van Mijnans krijgt Smit waarschijnlijk een meer aanvallende rol. "Kees kan beide posities goed invullen, maar ik vind wel: des te 'hoger' hij op het veld staat, des te gevaarlijker hij wordt", stelt Echteld. "Ik zette hem in mijn periode bij Jong AZ ook op 10. Als wij Kees dit seizoen vaak met zijn neus naar de goal krijgen op pakweg twintig meter van het doel, dan gaat dat ons heel veel opleveren."
"Dat moet Kees ook gaan toevoegen aan zijn spel, het maken van doelpunten. Maar dat gaat gebeuren, daar ben ik van overtuigd", vervolgt Echteld over zijn middenvelder, die in het afgelopen seizoen vijf keer scoorde in 46 officiële wedstrijden. "Ze zijn allebei heel goed aan de bal, maar Kees kan een nóg dynamischere speler worden dan Sven. Hij heeft alle potentie, is nog maar twintig jaar; er zit nog steeds veel rek in. Kees moet stappen maken in het verdedigen, maar Sven was ook geen superverdediger."
Check de nieuwste Studio Oranje over het weergaloze Frankrijk, Marokko, Slot, Haaland en meer!

















