Fabrizio Romano bevestigt: 'Ajax werkt aan komst Marcos Leonardo

Fabrizio Romano: 'Ajax werkt naast Ounahi aan komst 23-jarige Braziliaanse spits'

Update: 12 juli 2026 om 09:17
491Reacties

Ajax werkt inderdaad aan de komst van Marcos Leonardo. Dat bevestigt transferjournalist Fabrizio Romano zondagochtend. Zaterdagavond beweerde de Italiaanse verslaggever Gianluigi Longari van Sportitalia al dat Jordi Cruijff interesse toont in de Braziliaan en dat nieuws wordt nu bevestigd.

Leonardo gaat hoe dan ook vertrekken uit Saudi-Arabië, waar hij twee jaar geleden voor maar liefst veertig miljoen euro de overstap van Benfica naar Al Hilal maakte. Met Karim Benzema en Darwin Núñez beschikt de club al over twee wereldspitsen. Aan het avontuur van Leonardo komt nu een einde en Ajax hoopt daarvan te kunnen profiteren.

Zaterdagavond meldde de Italiaanse verslaggever Longari al dat de onderhandelingen waren gestart tussen Ajax en de speler, en Romano kan dat nieuws nu bevestigen. Volgens de transfergoeroe hoopt technisch directeur Cruijff op de handtekening van de 23-jarige Braziliaanse spits, die afgelopen winter een transfer naar Atlético Madrid zag afketsen. Daarnaast werkt Cruijff ook nog aan de komst van middenvelder Azzedine Ounahi.

Ajax is sowieso op zoek naar een spits. Wout Weghorst is namelijk vertrokken naar FC Twente en de Amsterdammers staan ook open voor een vertrek van de Deen Kasper Dolberg. De enige aanvalsleider in de selectie zou dan Don-Angelo Konadu zijn.

Leonardo stond heel lang bekend als toptalent. Het Portugese Benfica haalde hem naar Europa door twintig miljoen te betalen aan Santos in de winterse transferperiode van 2024. Een half jaar later pikte Al Hilal hem al op voor het dubbele. Het afgelopen seizoen maakte hij negentien treffers in 39 officiële wedstrijden.