Van der Sloot wil alweer weg bij Fortuna Düsseldorf

'Door Mislintat gehaalde Nederlander wil voor eerste duel al weg, club weigert'

17Reacties

Steven van der Sloot wil het liefst alweer vertrekken bij Fortuna Düsseldorf, dat dit seizoen uitkomt op het derde niveau van Duitsland. De 24-jarige rechtsback, die door de inmiddels ontslagen Sven Mislintat naar de club werd gehaald en nog geen officieel duel speelde, mag op dit moment alleen niet weg. Dat meldt BILD.

Van der Sloot maakte deze zomer de overstap van ADO Den Haag naar Düsseldorf. De back liet vorig seizoen weten dat de transfer doorgang zou vinden als de Duitsers zich zouden handhaven in de 2. Bundesliga. Dat gebeurde niet, maar Van der Sloot stapte alsnog over. Hij ziet het alleen niet zitten om op het derde niveau uit te komen.

De verdediger dacht dat hij zich kon beroepen op een clausule in zijn contract, maar die gaat in 2027 pas in. De toekomst van Van der Sloot ligt daardoor volledig in handen van Düsseldorf, dat vooralsnog niet wil meewerken aan een vertrek. De Nederlander maakt een uitstekende indruk in de voorbereiding en de club wil met hem voor promotie naar het tweede niveau gaan. 

Düsseldorf en Van der Sloot zouden inmiddels meerdere gesprekken hebben gevoerd. Laatstgenoemde heeft tijdens die meetings te horen gekregen dat hij niet weg mag zolang er geen marktconform bedrag op tafel komt. Meerdere niet nader genoemde clubs zouden interesse hebben in Van der Sloot, maar komen met hun aanbiedingen nog niet in de buurt van wat Düsseldorf wil ontvangen.  

Van der Sloot reageert uitermate professioneel op het standpunt van de club, valt er te lezen. De in Limbe geboren back heeft een verleden in de jeugd van ADO, Feyenoord, Ajax en Schalke en brak door in de hoofdmacht van de Hagenezen. Van der Sloot kwam tot 75 optredens namens ADO voordat hij de deur deze zomer achter zich dichttrok.