
Borst deelt emotioneel verhaal over overlijden Dieperink: 'Het is heel akelig'
Hugo Borst heeft vrijdag bij De Oranjezomer teruggeblikt op zijn column over het overlijden van scheidsrechter Rob Dieperink. De 38-jarige arbiter werd maandag 13 juli dood aangetroffen in zijn huis. De column van Borst kreeg veel reacties. Ook kijkt hij naar de gebeurtenissen rond het overlijden van de scheidsrechter.
Dieperink floot de zaterdag voor zijn overlijden de wedstrijd tussen Go Ahead Eagles en Apollon Limassol. Daar waren, naar verluidt, spreekkoren jegens Dieperink, die twee maanden geleden werd aangehouden in Londen op verdenking van aanranding van een zeventienjarige jongen toen hij actief was als VAR bij het duel tussen Crystal Palace en Fiorentina. De zaak werd geseponeerd wegens een gebrek aan bewijs. Go Ahead Eagles heeft in een publiek statement al afstand genomen van de uitspraken, die de club zelf niet constateerde.
Het incident raakte Dieperink zwaar en hij werd de laatste maanden begeleid met hulp van de KNVB. "In overleg met Dieperink zelf is afgesproken dat hij in de voorbereiding weer een wedstrijd zou doen. Dat werd deze", vertelt Borst. "Daar is iets gebeurd. Rumour says it. Een dag later is hij gestorven. Publiek geheim: zelfdoding", beweert hij. "Ik heb nogal wat zelfdoding meegemaakt in mijn omgeving, ook vanwege pestgedrag."
Borst schreef daarom een emotionele column over het overlijden van Dieperink, waar ook veel om te doen was. Hij richtte zich vooral tot de mensen die de scheidsrechter bejegend zouden hebben tijdens het oefenduel. 'Wat jij en die anderen riepen, was bezijden de waarheid. Je trok een gebeurtenis finaal uit zijn verband en bleef treiteren, pesten. En je lurkte aan je volgende biertje. Je bent vast zo iemand die zich nu verschuilt achter al die bekers bier die je te veel gezopen hebt. Je bent een lafaard. Mijn woede is zinloos. Dit soort onmensen is niet uit te roeien', schreef de columnist in het Algemeen Dagblad.
'Het is heel akelig allemaal'
Na zijn column ontving Borst veel steunbetuigingen. "Ook vanuit de scheidsrechterswereld, maar ook van lezers overal. Maar toen kwam het en kreeg ik van Go Ahead Eagles-baas Van Dop een app waarvan ik dacht: jij hebt het niet begrepen. In die app stond dat hij heel erg teleurgesteld was hoe ik Go Ahead Eagles had bejegend. Dat moet je Go Ahead helemaal niet verwijten."
Na het appje heeft Borst meer onderzoek gedaan en kwam hij tot een verontrustende conclusie. "Ik ben erachter gekomen dat het echt zo is. Bij het weglopen na de wedstrijd naar de kleedkamers heeft iemand iets afschuwelijks geroepen. Minstens één iemand. Voor de rest geen spreekkoren, het was puur een onverlaat die refereerde aan wat er was gebeurd. Heel akelig allemaal. Eén dag later ging het helemaal fout."
"Ik weet inmiddels - daar heb ik ook best wel moeite mee - dat hij op een zeker moment wel uit het leven was gestapt. Hij had grote problemen, daar wil ik verder niets over zeggen. Ik wil het Go Ahead ook niet verwijten dat dit de aanleiding is geweest. Het was toch wel gebeurd. Hij had grote problemen. Dat is eigenlijk mijn verhaal van deze week. Als columnist schrijf je soms heel overwogen, maar je kunt ook weleens heel emotioneel schrijven", besluit Borst.

















