Sano komt aan bij PSV voor medische keuring

Beelden: eerste aanstaande PSV-versterking komt aan voor medische keuring

Update: 5 augustus 2026 om 10:51
254Reacties

Kodai Sano is gearriveerd voor zijn medische keuring bij PSV, zo blijkt uit beelden van transferjournalist Mounir Boualin en het Eindhovens Dagblad. De 22-jarige middenvelder verliet het spelershotel van NEC dinsdag om zijn transfer naar de regerend landskampioen af te ronden. Filip Kostic wordt later op de woensdag gekeurd.

Sano achtte zichzelf niet in staat om te spelen tegen Olympiakos, tot frustratie van de Nijmegenaren en Dick Schreuder. De trainer voerde dinsdagochtend een gesprek met de Japanner, die daarin duidelijk maakte liever niet in actie te willen komen. Schreuder verzocht Sano vervolgens om het spelershotel te verlaten.

Als er tijdens de medische keuring geen problemen aan het licht komen, zet de spelmaker zijn handtekening onder een vijfjarige verbintenis bij PSV. De Eindhovenaren wilden zich al langer versterken met Sano, maar kwamen er lang niet uit met NEC. De tweevoudig international wilde alleen dolgraag naar de landskampioen, waardoor de Nijmegenaren net als PSV water bij de wijn deden. 

PSV betaalt vijftien miljoen euro plus twee miljoen euro aan bonussen voor Sano. NEC maakt daardoor enorm veel winst. De club maakte drie jaar geleden slechts 450.000 euro over naar Fagiano Okayama om Sano daar los te weken. De middenvelder speelde 98 wedstrijden voor de Nijmegenaren, die de selectie verder kunnen gaan versterken met de grote som geld die binnenkomt.