Bizarre uitleg voor gigantische Telstar-misser tegen NEC

Bizarre uitleg voor gigantische Telstar-misser tegen NEC: 'Is hem nu vergeven'

Update: 8 augustus 2026 om 21:12
9Reacties

Henk Brugge kan zijn geluk niet op na de verrassende 1-2 overwinning van Telstar op NEC. De trainer zag zijn ploeg in De Goffert een sterke eerste helft spelen en vervolgens knokken om de voorsprong over de streep te trekken. Toch had Telstar het duel volgens Brugge al eerder kunnen beslissen.

"Ik ben superblij. We hebben gevochten voor wat we waard waren en hebben uiteindelijk die 1-2 over de streep getrokken", vertelt Brugge na afloop tegenover ESPN. "De eerste helft hebben we goed gevoetbald en vonden we de ruimtes. De tweede helft hebben we minder gevoetbald."

Telstar kreeg ondanks het mindere spel na rust nog grote mogelijkheden om de wedstrijd definitief te beslissen. Vooral de enorme kans van Soufiane Hetli maakte indruk op Brugge. "We hebben twee grote kansen gehad op de 0-3 met Soufiane Hetli en Jelani Seedorf. Ik denk dat niemand zijn ogen kon geloven bij de gemiste kans van Hetli."

Brugge sprak zijn aanvaller na afloop nog even. De verklaring van Hetli kon op begrip rekenen bij zijn trainer. "Hij zei: 'Ik wilde hem binnenkoppen, maar ik kan niet koppen.' Daardoor twijfelde hij. Maar het is hem nu vergeven", lacht Brugge.

De Telstar-trainer laat zijn ploeg ondertussen genieten van de stunt, maar waakt voor te veel euforie. "Of we dit een klein beetje gaan vieren? Zeker. De jongens zijn het al aan het vieren in de kleedkamer. Maar volgende week vrijdag wacht Sparta alweer. Dus voetjes op de grond houden, nuchter blijven en doorgaan waar we mee begonnen zijn. We hebben nog wat stappen te maken."