AZ verlengt contract van Peer Koopmeiners

AZ slaat grote slag: na Goes verlengt ook volgende sterkhouder in Alkmaar

48Reacties

AZ heeft de contractverlenging van Peer Koopmeiners wereldkundig gemaakt. De 26-jarige controlerende middenvelder ligt nu tot de zomer van 2029 vast in Alkmaar. Deze zomer weigerde AZ nog twee miljoenenbiedingen van Club Brugge op Koopmeiners.

Door de contractverlenging van Koopmeiners slaat AZ opnieuw een belangrijke slag. Onlangs zette met Wouter Goes al een andere sterkhouder zijn krabbel onder een nieuwe verbintenis. Hetzelfde geldt nu voor Koopmeiners, die zijn contract met één jaar heeft verlengd in het AFAS Stadion. Daardoor ligt hij nu tot medio 2029 vast.

Ondanks belangstelling van andere clubs kiest Koopmeiners voor een langer verblijf bij AZ. "Uiteindelijk door het gevoel hoe graag AZ je wilt behouden en alle waardering die ik hier voel bij de club. En de historie die ik hier bij de club heb, speelt natuurlijk wel een rol", verklaart de middenvelder tegenover de clubkanalen. "AZ betekent sowieso heel veel voor mij. Ik ben langer bij AZ dan niet bij AZ in mijn leven. Ik ben hier opgegroeid, opgevoed bijna."

Ook technisch directeur Niels van Duinen reageert verheugd op de contractverlenging van Koopmeiners. "Als ik aan Koopmeiners denk, dan denk ik aan AZ", stelt de bestuurder. "Iemand die de club in zijn hart meedraagt en tegelijkertijd een heel mooi uithangbord is voor ons. Peer is een echte teamspeler. Hij zal nooit verzaken en hij is de afgelopen jaren doorgegroeid tot een hele belangrijke speler binnen dit team."

Deze zomer deed Club Brugge nog twee biedingen om Koopmeiners los te weken bij AZ. Eén van die voorstellen bedroeg maximaal dertien miljoen euro, maar AZ wilde niet meewerken aan een transfer. AZ en Koopmeiners zijn goed begonnen aan het nieuwe seizoen. De Johan Cruijff Schaal werd gewonnen door een 0-4 overwinning op PSV en in de Eredivisie werd in de eerste speelronde met 2-0 gewonnen van ADO Den Haag.