Ajax gaat Abdoulaye Camara halen

Franse media weten het zeker: Ajax vindt nieuwe 6, koopoptie van 15 miljoen

Update: 19 augustus 2026 om 15:37
317Reacties

Groot nieuws uit Frankrijk: Ajax gaat zich spoedig versterken met de zeventienjarige Abdoulaye Camara. Volgens L'Équipe en Foot Mercato hebben de Amsterdammers een akkoord bereikt met Udinese over een huurdeal met een semi-verplichte koopoptie van vijftien miljoen euro. Camara is een verdedigende middenvelder, waardoor het er alle schijn van heeft dat hij de gedoodverfde nieuwe nummer 6 is in de Johan Cruijff Arena.

Woensdagmiddag komt het nieuws in Frankrijk door dat Ajax zich gaat versterken met de piepjonge Camara. Volgens L'Équipe wordt de ontwikkeling van de Franse jeugdinternational in de gaten gehouden door meerdere grote clubs. Ajax was naar verluidt al weken in onderhandeling over een transfer van Camara, maar nu er ruimte is gemaakt in het salarishuis kan technisch directeur Jordi Cruijff doorpakken. Zodoende gaat Ajax Camara met een 'bijna verplichte koopoptie' huren, zo klinkt het.

De precieze details rondom de koopoptie worden niet bekend, behalve dat de hoogte ervan maar liefst vijftien miljoen euro zou bedragen. Opvallend genoeg meldt Voetbal International overigens dat Camara in eerste instantie voor Jong Ajax wordt gehaald, in plaats van het eerste elftal. VI benadrukt dat de jonge middenvelder 'al langer hoog op de lijstjes' staat. De Telegraaf bevestigt dat Ajax een hoge koopoptie heeft, al zou die volgens de ochtendkrant veertien in plaats van vijftien miljoen euro bedragen. De Telegraaf ontkent echter wel nadrukkelijk dat er verplichtingen aan de optie tot koop kleven voor Ajax.

Camara heeft inmiddels toestemming gekregen van Udinese om af te reizen naar Amsterdam en de transfer af te ronden. Alleen een medische keuring staat het beklinken van de deal nog in de weg. Als Ajax de koopoptie uiteindelijk licht dan wel moet lichten, komt Camara tot de zomer van 2031 vast te liggen in de Johan Cruijff Arena.

In zijn nog prille loopbaan heeft Camara tot dusver slechts één officiële wedstrijd op het hoogste niveau op zijn naam staan, nadat hij vorig seizoen op de één na laatste Serie A-speeldag debuteerde voor Udinese, uit bij Cremonese. Camara kwam toen overigens als centrale verdediger binnen de lijnen, een positie waar hij ook uit de voeten kan. Afgelopen weekend zat de aanstaand Ajax-aanwinst nog negentig minuten op de bank bij het Coppa Italia-duel met Padova.

Camara is afkomstig uit de jeugd van Montpellier. Een jaar geleden pikte Udinese hem voor ruim één miljoen euro op uit Frankrijk. In Italië is de 1.88 meter lange middenvelder dus op de radar van verschillende topclubs komen te staan. Camara is ook actief international en aanvoerder van Frankrijk O19.