
'Ajax was een serieuze kandidaat, maar vijftien miljoen vonden ze toen te veel'
Joël Piroe was bijna speler van Ajax geweest, maar Leeds United hield lange tijd vast aan een hoge transfersom. Uiteindelijk koos de 27-jarige spits voor een overstap naar West Ham United.
Piroe raakte al snel overtuigd om bij West Ham United te tekenen. "De club heeft een duidelijke ambitie en voor wie het ook financieel haalbaar was om overstag te komen met Leeds, want zij bleven heel lang vasthouden aan vijftien tot zestien miljoen. Dat schrok een aantal andere opties af", begint Piroe bij FC Afkicken.
Zo toonde Ajax ook al vroeg interesse in de 27-jarige spits. "Er waren ook opties in Nederland. Daarvoor had Jordi al contact met ons opgenomen. Ajax was daarin wel een serieuze kandidaat voor mij. Wat jullie ook hebben meegekregen: ze waren echt een nieuw team aan het neerzetten en wilden ze mij ook als spits aantrekken."
"Ik voelde wel vertrouwen en aan de andere kant dacht ik ook: als je Ajax terug kan brengen naar wat ze een aantal jaar geleden waren, is dat alleen maar mooi. Dat is wel een ambitie", gaat Piroe verder.
"Op dat moment vonden ze vijftien miljoen te veel. Toen moesten ze Weghorst en andere spitsen nog de deur uitwerken." Uiteindelijk wisten de Amsterdammers zich te versterken met Marcos Leonardo, voor wie bijna twintig miljoen euro werd betaald. Daarnaast werd Tolu Arokodare op huurbasis overgenomen van Wolverhampton Wanderers.

















