
Ajax op rapport: één dissonant tegen PSV, Mokio, Brandt en Tolu sterk
Ajax heeft de eerste topper van het seizoen verloren. PSV was in de Johan Cruijff Arena met 1-3 te sterk. Toch bood het spel van de Amsterdammers zeker één helft perspectief. VoetbalPrimeur deelt rapportcijfers uit aan de thuisploeg.
Marc ter Stegen – 6: Het was een kat- en muisspelletje in de opbouw van Ajax. Ter Stegen probeerde de vrije man te vinden met zijn boogballetjes. Eén keer kon Aaron Bouwman daardoor helemaal doorlopen, maar veel te vaak ging het mis tegen PSV.
Anton Gaaei – 6: Anton Gaaei is de laatst overgebleven aankoop uit het Mislintat-tijdperk en stond zaterdag zelfs weer in de basis. De Deen is defensief soms kwetsbaar, maar altijd onvermoeibaar. Zijn mentaliteit valt hem te prijzen.
Aaron Bouwman – 6,5: De Ajax-defensie was Ricardo Pepi al snel kwijt. Bouwman is dan ook een echte Ajax-verdediger die de bal liever in de voeten heeft. Zo schonk hij Berghuis een grote kans na een fraaie rush. Zeker voor rust kwam hij veelvuldig in zijn kracht.
Youri Baas – 7: Het had niet veel gescheeld of Baas was deze zomer herenigd met Francesco Farioli in Porto. Hij bleef en dat is een zegen voor Ajax nu Daley Blind met een blessure kampt. Baas speelde geconcentreerd en was sterk in de opbouw.
Caio Henrique – 6,5: Caio Henrique zorgde in zijn eerste weken in Amsterdam vooral voor twijfel. De Braziliaan is nóg een verdediger bij Ajax die eigenlijk niet kan verdedigen. Tegen PSV zette hij de stijgende lijn echter door.
Jorthy Mokio – 7: Een bijzonder bedrijvige Mokio toonde ditmaal de beste versie van zichzelf. Het Belgische talent voelt zich niet altijd senang als pure nummer zes, maar hij was messcherp en overal te vinden. Na een uur was de tank wel helemaal leeg.
Davy Klaassen – 6: Davy Klaassen is nooit een speler die heel erg opvalt als hij niet scoort, maar hij stak ook wat schril af bij zijn sterk spelende mede-middenvelders Mokio en Brandt. Zijn meest opvallende wapenfeit was na zijn wissel, toen hij na de overtreding op Bouwman weer het veld inkwam.
Julian Brandt – 7,5: Het is duidelijk dat Ajax een raspaardje in huis heeft gehaald. De Duitse spelmaker was continu op zoek naar de ruimte achter de PSV-defensie. Brandt geeft Ajax extra klasse.
Steven Berghuis – 5,5: Steven Berghuis zag met Viktor Tsygankov een nieuwe concurrent komen, maar voorlopig heeft hij nog een basisplaats. In aanloop naar PSV-treffers verloor hij het duel.
Tolu Arokodare – 7,5: Ajax heeft een echte targetman. Tolu maakte zich continu aanspeelbaar en hield de ballen vast. Zo knutselde de Nigeriaan ook de 1-1 binnen. “Hij is sterker en eigenlijk ook beter dan Brobbey”, oordeelde Hugo Borst. Na zijn wissel viel Ajax verder terug.
Oscar Gloukh – 4,5: Druk is hij wel, maar wat Oscar Gloukh daar nu eigenlijk mee bereikt is de grote vraag. De als linksbuiten fungerende Israëliër liep zichzelf keer op keer vast en liet een aantal kansrijke momenten in de soep lopen.
Invallers
Sofyan Amrabat – 6: Amrabat kon Ajax niet terug in de wedstrijd helpen. Dat is ook niet gek, gezien zijn gebrek aan wedstrijdritme. De Marokkaanse international had nog wel een stevige charge in huis.
Marcos Leonardo – 5,5: Het was weer geen gelukkige invalbeurt van Marcos Leonardo, al kwam hij dit keer ook niet als spits in het veld. De Braziliaan blijft zoekende in Amsterdam.
Viktor Tsygankov - x: Speelde te kort voor een beoordeling.
Kasper Dolberg - x: Speelde te kort voor een beoordeling.
Abdellah Ouazane - x: Speelde te kort voor een beoordeling.
Thilo Kehrer - x: Speelde te kort voor een beoordeling.
Trainer
Míchel Sánchez – 7: Ajax kwam al snel op achterstand, maar had na de gelijkmaker het momentum. De Amsterdammers speelden goed en creëerden meerdere kansen. Dat biedt perspectief voor de toekomst. Na de rust werd het minder en vloeiden de krachten weg. Zijn wissels hielpen ook niet, al leken die vooral ingegeven door fitheid.

















