
Franse voetbalbond komt met duidelijk statement over toekomst van Infantino
Na de KNVB zegt ook de Franse voetbalbond (FFF) het vertrouwen in Gianni Infantino op. De bond is van mening dat het vertrouwen ernstig is geschaad na de plannen van de FIFA-voorzitter om de WK-rechten te voorkopen.
'De Franse voetbalbond trekt zijn steun aan Gianni Infantino in en roept op tot een ingrijpende hervorming van het FIFA-bestuur', luidt het statement van de Franse voetbalbond. 'De bond heeft unaniem besloten de steun van de FFF aan Gianni Infantino in te trekken met het oog op de FIFA-voorzittersverkiezingen, die op 18 maart 2027 in Rabat (Marokko) zullen plaatsvinden.'
De laatste tijd is er veel te doen rondom de FIFA. De commotie ontstond na de bekendmaking van de plannen van Infantino, die de commerciële rechten van toekomstige WK's wil onderbrengen in één nieuwe dochteronderneming. De FIFA wil vervolgens maximaal twintig procent van de aandelen verkopen aan particuliere investeerders, wat naar verwachting zo'n 3,7 miljard euro moet opleveren. Hier lieten veel voetbalbonden zich fel over uit. Infantino heeft de plannen inmiddels ingetrokken, maar de onrust binnen de voetbalwereld lijkt daarmee nog niet voorbij.
'Hoewel aanvankelijk steun was verleend aan de FIFA-voorzitter, destijds de enige kandidaat voor zijn opvolging, is aan de voorwaarden voor deze steun nu niet meer voldaan.' Niet alleen bonden in Europa hebben hun steun opgezegd, ook diverse landen uit Azië, Noord- en Midden-Amerika hebben hun steun opgezegd. In maart volgend jaar zijn er nieuwe presidentsverkiezingen, maar tot op heden is Infantino de enige kandidaat.

















