Jonker vertelt over Feyenoord-aanwinst Reiss Nelson

Jonker vertelt over Feyenoord-aanwinst: 'Ik dwong dat af in die onderhandelingen'

18Reacties

Andries Jonker heeft een boekje opengedaan over zijn band met Feyenoord-aanwinst Reiss Nelson. De trainer van MVV Maastricht kent Nelson nog vanuit de jeugd van Arsenal. Jonker de buitenspeler jaren geleden zelfs aan een mooi contract bij The Gunners geholpen, terwijl hij van tijd tot tijd nog altijd met de familie Nelson spart over de carrièreplanning van de voormalig jeugdinternational.

Aan tafel bij Goedemorgen Eredivisie wordt Jonker gevraagd naar zijn band met Nelson. Tussen 2014 en 2017 was Jonker werkzaam in de jeugd van Arsenal, die Nelson volledig doorlopen heeft. "Ik heb Reiss leren kennen als onder 14-jongetje. Op een jeugdtoernooitje, waar al die gastjes de hele dag met hun telefoon liepen", begint de huidige coach van MVV. "Ik zei: jongens, nu die telefoons weg, heel de dag op je kamer. Als ik die telefoons zie, dan is hij van mij vandaag. De eerste de beste die op de gang liep met zijn telefoon, dat was Reiss Nelson. Klats, die was van mij. Hij heeft toen de héle dag lopen zeuren: coach, I need my phone. Nee, vandaag heb je je telefoon niet nodig. I have to call my mom. Nee, vandaag niet."

"Vanaf dat moment is Reiss mijn vriend", lacht Jonker. "Hij was heel talentvol in de jeugd en moest op veertienjarige leeftijd al een soort voorcontract tekenen. Hij kwam uit een eenvoudige familie, in een arme wijk in Londen. Of hij zijn moeder ooit heeft beloofd voor de rest van zijn leven voor haar te zorgen? Ja, dat heb ik ook wel een beetje afgedwongen in die onderhandelingen."

Vervolgens legt Jonker uit hoe hij een rol heeft gespeeld in de onderhandelingen rond Nelsons eerste Arsenal-contract. "De grote onderhandelaar van Arsenal, die alle deals met spelers van het eerste deed, kwam toen. Wij kwamen met de familie en een oom. Zijn moeder wist het allemaal niet, maar die moest wel beslissen. Uiteindelijk heb ik haar gezegd: ik beloof u dat ik voor uw gezin meedenk als u dat wil, zolang Reiss en uw andere zoon, Ricky, de juiste keuzes maken. Zolang zij zorgen voor jullie allemaal, de hele familie. Dat ging over Arsenal heen: ook als ik of Reiss weg zou gaan bij Arsenal, kunt u een beroep op me doen. Toen is ze overstag gegaan en heeft Reiss zijn contract getekend."

Tot op heden helpt Jonker de familie Nelson van tijd tot tijd. "Eigenlijk is dat nog steeds in stand. Eens in de zoveel tijd belt Ricky, die de belangen van Reiss behartigt, me. Dan praten we over de keuzes die hij zou kunnen en moeten maken." Jonker heeft goede hoop dat Feyenoord voor de tweede keer plezier gaat beleven aan Nelson. "Ik hoop dat hij Feyenoord een hele hoop energie en acties vooruit gaat brengen. Hij is echt een uitstekende voetballer."