Premier League grijpt keihard in: VAR-duo bestraft om doelpunt Haaland

Premier League grijpt keihard in: VAR-duo bestraft om doelpunt Haaland

25Reacties

Het bekritiseerde VAR-duo dat tijdens de Manchester-derby dienst had, is bestraft. In de zestigste minuut scoorde Erling Haaland zondag de 0-1, maar het doelpunt werd - zo bleek achteraf - onterecht goedgekeurd. Matt Donohue en assistent Blake Antrobus leiden aankomend Premier League-weekend geen wedstrijd.

Haaland werd bij het doelpunt aanvankelijk teruggefloten wegens buitenspel, waarna de VAR ingreep en het doelpunt alsnog goedkeurde. De Noor stond zelf niet buitenspel, maar bij de beoordeling werd onvoldoende rekening gehouden met Enzo Fernández, zo werd na de wedstrijd bevestigd.

Manchester City

MCI

16:00

Vandaag
Ipswich Town

IPS

De Argentijn stond wél buitenspel en bewoog richting de bal. Hoewel Fernández de voorzet niet raakte, had zijn actie invloed op de bewegingen van United-verdediger Lisandro Martínez. Scheidsrechter Michael Oliver had naar het scherm gestuurd moeten worden, maar dat gebeurde niet. De competitie erkende maandag al dat er sprake was van een 'beoordelingsfout' en nam daarover rechtstreeks contact op met Manchester United.

United-manager Michael Carrick was na afloop woedend. "Ik ben echt verbijsterd door het besluit. Het was een verschrikkelijke beslissing, dat moet gezegd worden." Donohue en Antrobus keren naar verwachting pas na de komende interlandperiode terug.