'Ajax-minister' boos: 'Echt om je kapot te schamen en onze club onwaardig!'

'Ajax-minister' boos: 'Echt om je kapot te schamen en onze club onwaardig!'

10 May - 11:14
195

Dilan Yesilgöz, minister van Justitie en Veiligheid, is woest over de bedreigingen aan het adres van Femke Halsema. De burgemeester van Amsterdam bevestigde maandag dat er geen huldiging op het Museumplein wordt gehouden als Ajax kampioen wordt.

Omdat er niet genoeg beveiligers kunnen worden ingehuurd, is besloten de eventuele huldiging - Ajax kan woensdagavond tegen sc Heerenveen kampioen worden - niet op het Museumplein, maar in de Johan Cruijff Arena te houden. Na de bekendmaking van het besluit werd Halsema naar eigen zeggeven 'bedolven onder bedreigingen en gescheld'.

Yesilgöz spreekt er schande van en zegt dat de Amsterdamse burgemeester 'niet anders dan de veiligheid voorop moet zetten'. De minister begrijpt als 'Ajacied en Amsterdammers in hart in nieren' dat iedereen het kampioensfeest op het Museumplein had willen zien. 'Maar de bagger die zij in plaats daarvan over zich heen krijgt is echt om je kapot te schamen en onze club onwaardig!'

Video player

Check de laatste video’s
Meer video’s