Poolse media zien 'explosie van talent': 'Nederland belangrijke kandidaat op WK'

Poolse media zien 'explosie van talent': 'Nederland belangrijke kandidaat op WK'

23-09-2022 06:30
64

Polen verkeerde al niet in grootse doen, maar de nederlaag tegen het Nederlands elftal komt hard aan. De media in het Oost-Europese land uiten hun zorgen richting het WK, terwijl Oranje veel complimenten ontvangt.

'Polen op brute wijze terug op aarde gebracht. Rood alarm voor het WK', kopt SportoweFakty. 'Een sterke tegenstander legde nogmaals de zwakheden van ons team bloot. De 0-2 nederlaag is niet zo pijnlijk als het spel van het team', luidt het oordeel. Nederland ontvangt juist veel lof. 'In de eerste 45 minuten bestond onze ploeg niet. Zelfs onze spelers leken onder de indruk van wat de tegenstander met een bal deed. Ze konden het niet bijhouden in aanloop naar de 0-1.'

'Het was een show van de Nederlandse vaardigheden en het grote gemak waarmee ze de bal hanteren', vervolgt SportoweFakty, dat kort na rust heel even een opleving zag van Polen. 'We moesten vijftig minuten wachten op een flits van genialiteit van Piotr Zielinski. Hij speelde Frankowski aan, waarna Milik perfect werd gevonden in het strafschopgebied, maar die miste. Hij heeft veel pech in het nationale team. Sinds het EK 2016 scoorde hij pas vijf keer.'

'Een keerpunt bleef uit voor de ploeg van bondscoach Czeslaw Michniewicz. Na een uur speelde Nederland opnieuw met onze verdediging. Het Poolse team kwam niet in het stuk voor tegen Nederland', besluit SportoweFakty. 

Ook TVP Sport zag dat Polen niets te vertellen had. 'Er zijn wedstrijden waarvan je niet weet waarom je hebt verloren. Er zijn ook momenten waarop je ervan overtuigd bent dat je de betere was, maar dat je gewoon pech had. En er zijn die duels waarin je smachtend wacht op het laatste fluitsignaal, omdat je weet dat het niets gaat worden. De confrontatie van donderdag met Nederland behoort tot de laatste categorie.'

'Verliezen van een grootmacht in de voetbalwereld is geen schande, maar de manier waarop het ging is dat wel', vervolgt de Poolse sportzender. '56 duizend fans kwamen uit alle delen van het land naar het stadion, maar ze kregen er niets voor terug. Ze zagen een team dat op had gegeven voor de wedstrijd begon, de klasse van Oranje werd ze te veel.'

Fakt is al helemaal onder de indruk van de ploeg van Louis van Gaal. 'Voor Michniewicz is Nederland één van de belangrijkste kandidaten om het WK in Qatar te winnen. Tegen zo'n sterke tegenstander deed Polen het niet goed. Gazeta Wyborcza sluit zich daarbij aan. 'Een onaangename avond. De Nederlanders dansten, de Polen keken toe. In minder dan een kwartier tijd gloeide het gras op in oranje.'

Het dagblad omschrijft op fraaie wijze de openingstreffer. 'De langzaam rollende bal versnelde plotseling, van de ene naar de andere Nederlandse voet. Er zat tempo in, er was finesse. We zagen een explosie van een paar seconden van talentvolle voetballers die het geweldig vinden om mooi voetbal te spelen. De Poolse spelers konden alleen toekijken. Vanaf de perstribune konden we alleen niet zien of dat met open mond was.'