
Praat mee op VP: Villarreal CF - FC Barcelona
FC Barcelona gaat in La Liga op bezoek bij Villarreal CF. De wedstrijd begint om 18:30 uur, volg de wedstrijd hieronder in de live-omgeving van VoetbalPrimeur en praat mee!

FC Barcelona gaat in La Liga op bezoek bij Villarreal CF. De wedstrijd begint om 18:30 uur, volg de wedstrijd hieronder in de live-omgeving van VoetbalPrimeur en praat mee!





Wat vandaag misschien wel het meest opvalt, is niet het nieuws zelf, maar de enorme hypocrisie die eronder zichtbaar wordt. Zoek de naam Dieperink eens terug bij eerdere artikelen. Lees de reacties. Het zijn vaak dezelfde mensen die nu de media verwijten een heksenjacht te hebben ontketend. Dezelfde mensen die eerder zonder enig bewijs meededen aan de publieke veroordeling. Die grappen maakten. Die hem voor pedofiel uitmaakten, terwijl hij was vrijgesproken. Die deden alsof ze de waarheid al in pacht hadden. En nu? Nu is iedereen ineens geschokt. Nu vinden we het verschrikkelijk. Nu wijzen we massaal naar “de media”, alsof we zelf geen toetsenbord hadden. Dat is het pijnlijkste aan sociale media. Iedereen wil graag een schuldige aanwijzen, maar bijna niemand durft in de spiegel te kijken. En VoetbalPrimeur draagt hierin óók verantwoordelijkheid. Waarom staan reacties vol walgelijke beschuldigingen, persoonlijke aanvallen en ongefundeerde verdachtmakingen nog steeds online? Vrijheid van meningsuiting is geen vrijbrief om iemand publiekelijk kapot te maken. Misschien is het tijd dat we stoppen met doen alsof alleen “de media” verantwoordelijk zijn. Een hetze bestaat niet alleen uit artikelen. Een hetze bestaat ook uit duizenden reacties van mensen die zonder feiten iemand veroordelen en daar nog applaus voor krijgen. Schaam je. Niet alleen als platform dat dit laat staan, maar ook als reageerder die gisteren nog meelachte en vandaag krokodillentranen huilt
Deze man is op een verschrikkelijke manier publiekelijk op het schavot gezet met alle gevolgen van dien. Media wees trots op jezelf. R.I.P
De media heeft hier echt bloed aan hun handen. Die hebben dit destijds gelijk overal online gepleurd, met zijn voor- en achternaam, foto's erbij, geen enkele vorm van blur. Terwijl toen al duidelijk was dat er geen bewijs was en hij gewoon alweer vrijgelaten was. Deze man ging hier nooit meer van afkomen en daar heeft de media voor gezorgd. Arme vent. Slachtoffer geworden van trial by media.
Bizar hoe snel sommige mensen van beul naar rouwende toeschouwer veranderen. Blader eens terug naar de oude berichten over Dieperink. Daar vind je dezelfde accounts die nu de media aanwijzen als grote schuldige. Toen werd hij bespot, uitgemaakt voor pedofiel en publiekelijk veroordeeld, terwijl hij was vrijgesproken. Nu is iedereen ineens geschokt en verdrietig. Alsof die duizenden reacties nooit zijn geplaatst. De waarheid is ongemakkelijk: een online heksenjacht ontstaat niet alleen door nieuwsartikelen, maar ook door de mensen die zonder feiten iemand slopen voor een paar likes. En ook VoetbalPrimeur heeft hierin een verantwoordelijkheid. Waarom blijven reacties vol ongefundeerde beschuldigingen, haat en persoonlijke aanvallen online staan? Modereren is geen luxe, maar een plicht. Voordat iedereen weer naar “de media” wijst: kijk eerst eens eerlijk naar je eigen reacties. Soms begint de grootste hetze niet in de krant, maar onder een reactiesectie.
Ben hier al de hele dag geschokt van. En meestal zeg ik dat met een knipoog, maar dit is oprecht wel zorgwekkend. Even ervan uitgaande dat de beweringen rondom de doodsoorzaak kloppen, dan heeft de media een persoon tot volledige wanhoop gedreven. Wellicht wat voorbarig, en we wachten af (als het uberhaupt naar buiten komt). Weet niet of er afgelopen zaterdag nog zaken zijn voorgevallen? Hoe dan ook, voor nu uit respect aan de familie, wens ik hen veel sterkte en kracht toe in deze tijd. Zeker aan zijn dochter. Dat moet hartverscheurend zijn en ik hoop dat ze het ooit een plek kan geven. Ongeacht de oorzaak.




