Excelsior komt in actie voor Mendes Moreira: 'Het heeft onze club diep geraakt'

Excelsior komt in actie voor Mendes Moreira: 'Het heeft onze club diep geraakt'

Gepubliceerd: dinsdag 19 november 2019 om 17:13di 19-11-2019 om 17:13

Excelsior komt in actie tegen racisme. Aanstaande vrijdag organiseert de Rotterdamse club een grootschalige actie met de supporters, die 'racisme de rode kaart' zullen geven.

Excelsior speelde zondag een hoofdrol in het racismeschandaal rond aanvaller Ahmad Mendes Moreira, die door supporters van FC Den Bosch werd uitgemaakt voor onder meer 'k-neger, k-zwarte, k-katoenplukker en zwarte piet'. 'Racisme is helaas blijkbaar nog steeds onderdeel van onze samenleving en dat heeft ons als club diep geraakt', luidt de verklaring van Excelsior.

'Racisme mogen en kunnen we niet tolereren. Gisteren niet. Vandaag niet. Morgen niet', vervolgt de club, die aanstaande vrijdag tegen FC Volendam zal 'opstaan tegen racisme'. Op alle stoelen zullen rode kaarten te vinden zijn met de tekst: 'Geef racisme de rode kaart'. De toeschouwers wordt gevraagd in de achttiende (rugnummer van Mendes Moreira, red.) minuut een lichtje op te steken. 'Alleen als we staan voor elkaar, komen we verder.'

Logo Bundesliga

Check hier de hoogtepunten van de afgelopen Bundesliga-speelronde

Plaats een reactie

Bekijk het laatste nieuws