Vijftien Eredivisie- en KKD-spelers actief op Afrika Cup: de uitslagen op een rij

Vijftien Eredivisie- en KKD-spelers actief op Afrika Cup: de uitslagen op een rij

Gepubliceerd: donderdag 20 januari 2022 om 19:00do 20-01-2022 om 19:00

Laatste update: vrijdag 21 januari 2022 om 09:28vr 21-01-2022 om 09:28

Oplopende besmettingscijfers of niet, de Afrika Cup 2021 gaat met een half jaar vertraging alsnog van start. Het toernooi in Kameroen zou eigenlijk in de zomermaanden plaatsvinden, maar wordt nu tussen 9 januari en 6 februari georganiseerd. Op welk moment komen de 24 deelnemende landen in actie? VoetbalPrimeur brengt het verloop van het toernooi in kaart.

Toernooiopzet
De Afrika Cup bestond tijdens de vorige zomereditie in 2019 uit 24 deelnemers en volgt ook ditmaal het EK-systeem na. Dat wil zeggen dat acht van de 24 na de poulefase afvallen: de nummers één en twee uit elke groep halen de achtste finales, net als de vier best scorende nummers drie. Na de achtste finales volgen de kwartfinales, halve finales, de strijd om het brons en de finale op zondag 6 februari.

Groep A
Zondag 9 januari: Kameroen-Burkina Faso 2-1
Zondag 9 januari: Ethiopië-Kaapverdië 0-1
Donderdag 13 januari: Kameroen-Ethiopië 4-1
Donderdag 13 januari: Kaapverdië-Burkina Faso 0-1
Maandag 17 januari: Kaapverdië-Kameroen 1-1
Maandag 17 januari: Burkina Faso-Ethiopië 1-1

Groep B
Maandag 10 januari: Senegal-Zimbabwe 1-0
Maandag 10 januari: Guinee-Malawi 1-0
Vrijdag 14 januari: Senegal-Guinee 0-0
Vrijdag 14 januari: Malawi-Zimbabwe 2-1
Dinsdag 18 januari: Malawi-Senegal 0-0
Dinsdag 18 januari: Zimbabwe-Guinee 2-1

Groep C
Maandag 10 januari: Marokko-Ghana 1-0
Maandag 10 januari: Comoren-Gabon 0-1
Vrijdag 14 januari: Marokko-Comoren 2-0
Vrijdag 14 januari: Gabon-Ghana 1-1
Dinsdag 18 januari: Gabon-Marokko 2-2
Dinsdag 18 januari: Ghana-Comoren 2-3

Groep D
Dinsdag 11 januari: Nigeria-Egypte 1-0
Dinsdag 11 januari: Sudan - Guinee-Bissau 0-0
Zaterdag 15 januari: Nigeria-Sudan 3-1
Zaterdag 15 januari: Guinee-Bissau - Egypte 0-1
Woensdag 19 januari: Guinee-Bissau - Nigeria 0-2
Woensdag 19 januari: Egypte-Sudan 1-0

Groep E
Dinsdag 11 januari: Algerije-Sierra Leone 0-0
Woensdag 12 januari: Equatoriaal-Guinea – Ivoorkust 0-1
Zondag 16 januari: Ivoorkust-Sierra Leone 2-2
Zondag 16 januari: Algerije - Equatoriaal-Guinea 0-1
Donderdag 20 januari: Ivoorkust-Algerije 3-1
Donderdag 20 januari: Sierra Leone - Equatoriaal-Guinea 0-1

Groep F
Woensdag 12 januari: Tunesië-Mali 0-1
Woensdag 12 januari: Mauritanië-Gambia 0-1
Zondag 16 januari: Gambia-Mali 1-1
Zondag 16 januari: Tunesië-Mauritanië 4-0
Donderdag 20 januari: Gambia-Tunesië 1-0
Donderdag 20 januari: Mali-Mauritanië 2-0

Achtste finales
Zondag 23 januari 17.00: Burkina Faso-Gabon (1)
Zondag 23 januari 20.00: Nigeria-Tunesië (2)
Maandag 24 januari 17.00: Guinee-Gambia (3)
Maandag 24 januari 20.00: Kameroen-De Comoren (4)
Dinsdag 25 januari 17.00: Senegal-Kaapverdië (5)
Dinsdag 25 januari 20.00: Marokko-Malawi (6)
Woensdag 26 januari 17.00: Ivoorkust-Egypte (7)
Woensdag 26 januari 20.00: Mali - Equatoriaal-Guinea (8)

Kwartfinales
Zaterdag 29 januari 17.00: Winnaar Wedstrijd 3-Winnaar Wedstrijd 4 (A)
Zaterdag 29 januari 20.00: Winnaar Wedstrijd 1-Winnaar Wedstrijd 2 (B)
Zondag 30 januari 17.00: Winnaar Wedstrijd 7-Winnaar Wedstrijd 6 (C)
Zondag 30 januari 20.00: Winnaar Wedstrijd 5-Winnaar Wedstrijd 8 (D)

Halve finales
Woensdag 2 februari 20.00: Winnaar Wedstrijd B-Winnaar Wedstrijd D (X)
Donderdag 3 februari 20.00: Winnaar Wedstrijd A-Winnaar Wedstrijd C (Y)

Troostfinale
Zondag 6 februari 17.00: Verliezer Wedstrijd X-Verliezer Wedstrijd Y

Finale
Zondag 6 februari 20.00: Winnaar Wedstrijd X-Winnaar Wedstrijd Y

Geselecteerde spelers uit Nederlandse competities
Zakaria Aboukhlal (Marokko, AZ)
Saïd Bakari (Comoren, RKC Waalwijk)
Yacine Bourhane (Comoren, Go Ahead Eagles)
Souffian El Karouani (Marokko, NEC)
Jeffry Fortes (Kaapverdië, De Graafschap)
Sebastién Haller (Ivoorkust, Ajax)
Issa Kallon (Sierra Leone, SC Cambuur)
Mohammed Kudus (Ghana, Ajax)
Kilian Nikièma (Burkina Faso, ADO Den Haag)
Maduka Okoye (Nigeria, Sparta)
Andre Onana (Kameroen, Ajax)
David Sambissa (Gabon, SC Cambuur)
Ibrahim Sangaré (Ivoorkust, PSV)
Lisandro Semedo (Kaapverdië, Fortuna Sittard)
Ramiz Zerrouki (Algerije, FC Twente)

Meest recente winnaars
2019: Algerije (eerste titel)
2017: Kameroen (vijfde titel)
2015: Ivoorkust (tweede titel)
2013: Nigeria (derde titel)
2012: Zambia (eerste titel)
2010: Egypte (zevende titel)

Video player

Check hier de beste voetbalvideo’s
Meer video’s

Lees meer over: Afrika Cup

Plaats een reactie

Bekijk het laatste nieuws